Zakladnica znanja AEQ metode, informacije, teorija in praktična uporaba na dejanskih primerih kroničnih bolečin.
Spodaj izberi kategorijo, ki te zanima in začni z branjem!

Stres in čustva
Vpliv modernega časa aktivira stresni odziv, naša zavest pa se ne zaveda grožnje, zaradi katere je telo aktiviralo stresni odziv. To je tudi nujno, če je povzročiteljev stresa preveč in trajajo predolgo…

AEQ pogled na težave s ščitnico
Do težav s ščitnico pride takrat, kadar ima oseba močno kronično zakrčenost čeljusti oziroma mišic, ki so okrog čeljusti ter ima zelo močan in pretiran pritisk potencialne energije iz prsnega koša ali trebušne votline proti glavi.

Rehabilitacija poškodb in AEQ metoda®
Nezgoda nikoli ne počiva, pravi pregovor. Nenadni in nepredvidljivi dogodki lahko botrujejo telesnim poškodbam – vse od zvina, odrgnin, ran in podobnih lažjih poškodb, do težkih, ki nam za vedno zaznamujejo življenje. Glavna pozornost pri rehabilitaciji…

Kolki, kolena in stopala
Stopalo in kolk delujeta hkrati. Kaj pa ima pri tem koleno?
Koleno je sklep, ki ju povezuje in je gibljivo le v smeri naprej–nazaj, torej se ni sposobno zviti v kateri koli drugi kot. Če stopalo obrnemo v levo ali desno, se koleno ne premakne, je zaklenjeno; premakniti

Potlačenje čustev pri otroku
Zaradi močnega vpliva na nastanek kronične zakrčenosti in razširjenosti bom podrobneje obravnaval proces potlačenja impulza za jok. Podobno lahko opazujemo pri vseh negativnih čustvih. Jokati se pričnemo, če se na spodnji…

Nadzor nad egom
Življenje je že dolgo in vedno bolj odtujeno od telesa in naravnih zakonov in pravil po katerih mora telo delovati. Zato se soočamo z vedno več ovirami v vedno krajšem časi in je potreba po prisotnosti ega vedno pogostejša…

Potlačenje čustev
Življenje v socialnem okolju, družbena pravila in medsebojni odnosi od odrasle osebe zahtevajo, da ne kaže svojih občutkov vsakič, ko jih začuti v sebi. Skozi odraščanje se naučimo, katera čustva lahko pokažemo in katera ne, koliko jih izrazimo navzven ter kdaj in na kakšen način.

Čustva srednje stopnje po AEQ metodi
Čustva srednje stopnje so takšna, da se jih ne zavedamo, jih pa druge osebe opazijo in/ali občutijo, torej nanje vplivajo.

Če zadržujemo dihanje, se izoliramo od okolice
Opozorilni znaki na nepravilno dihanje v sicer zdravem otroku so občutljivost na dihalne okužbe, izginotje čistega zvonkega otroškega glasu in govorne napake. Glas in dihanje sta neločljiva, in…

Kaj je lastna, naša odgovornost
Človeka je oblikoval skozi boj za obstanek, ki je nastal zaradi pomanjkanja energije, in ne pomanjkanja časa; temu je prilagojeno telo tako po strukturi kot funkciji. O našem psihofizičnem počutju odločajo življenjski stil…

Če si uravnovešen v partnerstvu…
… potem ljubiš to osebo, ker te dopolnjuje. Ne za to, ker jo potrebuješ, ampak ker jo želiš imeti ob sebi, in to je ljubezen. Če želiš ljubiti drugega, potem moraš najprej ljubiti sebe. Če so te starši ljubili brez pogojev ali motivov in imeli sami primerno čustveno zrelost…

Cinizem kot prehod na pot samospoznavanja in modrosti
Cinizem je postal ena od značilnih čustvenih reakcij sodobnega časa, pogosto razumljen kot zaščitni mehanizem pred razočaranji in negotovostjo. Je sestavni del odraslega človeka, dokler ne zmore cinizma spremeniti v modrost…

Če bi bil še enkrat otrok, bi …
Branje za močnejše živce: kako poteka samouničevanje z najboljšimi nameni? Podobnost z samouničevanjem v športni rekreaciji ni slučajna. Že v zgodnjem otroštvu ima nenadzorovan dostop do spleta in vse pogosteje…

Kdaj uporabljamo oziroma zlorabljamo meditacijo?
Veliko je učenj, da lahko na podzavest vplivamo z meditacijo prek spremenjenih stanj zavesti, ko dosežemo alfa, teta stanje. Vprašanje,

Dihanje AEQ
Namen dihanja je, da čim bolj učinkovito izmenjavamo pline med zrakom in krvjo v pljučih. Kisik iz zraka, ki je za človeka najpomembnejša snov, postane tako dostopen vsem telesnim celicam, ob prisotnosti kisika se v celicah sprošča energija…

Zamrznitveni odziv
Zamrznitveni odziv, nastane ob hkratni aktivaciji simpatičnega in parasimpatičnega stanja avtonomnega živčnega sistema. Do nje pride, ko limbični sistem zazna, da ni primeren ne beg ne boj in da je smrtna nevarnost realna.

Šesti čut in telo
Večina se le počasi premika v novo razumevanje gibanja. Do sedaj smo gibanje in šport uporabljali, da bi bolje izgledali, bili močnejši, se sprostili od vsakdanjega stresa ali si pozdravili poškodbo. Vedno bolj je jasno…

Izgorelost, kronična utrujenost, nespečnost
To stanje čustvene, kognitivne in telesne izčrpanosti se razvije zaradi dolgotrajnega stresa; počutimo se ujeti v zahteve, naloge,v občutek, da smo nesposobni tem zahtevam zadostiti. Posledice izgorelosti občutimo na vseh…

Če bi bil še enkrat otrok, bi …
Branje za močnejše živce: kako poteka samouničevanje z najboljšimi nameni? Podobnost z samouničevanjem v športni rekreaciji ni slučajna. Že v zgodnjem otroštvu ima nenadzorovan dostop do spleta in vse pogosteje…

Vpliv kronične bolečine na zdravje
Ljudje imamo univerzalni odziv na poškodbe: zategnemo se. Ta reakcija se pojavi od dojenčkov do odraslih, tudi pri živalih. Reakcija je pri vseh podobna: zvijemo se, da bi se zaščitili in izognili bolečini.

OZKE MEJE JEMLJEJO POGUM
Skoraj štiriletna Anika hoče pomagati pri pospravljanju mize. Gospa Simšič, AnIkina mati, je razdvojena: “Kar pusti, Anika. To je zate

Citat: Če otroci doživljajo odobravanje, se naučijo imeti radi sebe
Naravnanost staršev oblikuje otroke. Z načinom odobravanja ali neodobravanja ter izbiro stvari in dejanj, za katere se odločimo, da jih

PREIZKUŠANJE MOČI
Štiriletni Martin pride v dnevno sobo; žejen je in rad bi pil. Mati vstane in oba odideta v kuhinjo. “Bi rad

Citat: Če otroci doživljajo sramoto, se naučijo prevzemati krivdo
Želimo si, da bi naši otroci znali razlikovati pravilno od napačnega. Da se bodo tega naučili, bo trajalo vsa leta,