AVTOIMUNSKE BOLEZNI

Senzorno motorna iluzija

Ne smemo pozabiti, da smo se v zgodnjem otroštvu vsi srečevali z obdobji nemoči. A če ta ne bi bila zlorabljena s strani okolice, do ločenosti od izvira energije sploh ne bi prišlo. Tako tudi ne bi prišlo do pomanjkanja upanja in vere…

PREBERI VEČ »

Bolezni 21. stoletja

Kronične mišične napetosti služijo potlačitvi zaznavanja neželenih in nevarnih impulzov iz telesa. Njihovo izražanje v okolico skozi gibe, govor, pogled, držo je omejeno. Te občutke in čustva zaklenemo vase, da ne bi porabljali…

PREBERI VEČ »

Stres in čustva

Vpliv modernega časa aktivira stresni odziv, naša zavest pa se ne zaveda grožnje, zaradi katere je telo aktiviralo stresni odziv. To je tudi nujno, če je povzročiteljev stresa preveč in trajajo predolgo…

PREBERI VEČ »

Celovitost in zavestnost

Bil bi brez čustev in občutkov, skrbno zaščiten pred bolečino. A ker človek ni stroj, je prav, da se tej svoji zavestnosti skrbno posveča. Zavedati se sebe nam je prirojeno in nam omogoča odločati se in izbirati. Bolj svobodni smo…

PREBERI VEČ »

Včeraj in danes

Ker čas spreminja stvari in življenje, se mora spremenjeni »jaz« občasno uskladiti s preteklim »jazom«. Včasih smo se morali za preživetje večinoma ukvarjati zgolj s fizičnimi vidiki življenja. V današnjem svetu pa se veliko…

PREBERI VEČ »

Bolečina

V Slovarju slovenskega knjižnega jezika je bolečina opredeljena kot »neugoden telesni občutek zaradi bolezni, udarca«, v drugotnem pomenu pa kot »občutek duševnega trpljenja«. Ker je lahko posledica telesnega…

PREBERI VEČ »

Pomen otroštva

Najbrž se niti ne zavedamo, koliko in kaj vse smo se morali naučiti v otroštvu, preden smo lahko začeli delovati v sistemu informacij, ki sestavljajo naš svet. Kadar denimo desno nogo prekrižamo čez levo, naši možgani leve noge…

PREBERI VEČ »

Nadzor nad egom

Življenje je že dolgo in vedno bolj odtujeno od telesa in naravnih zakonov in pravil po katerih mora telo delovati. Zato se soočamo z vedno več ovirami v vedno krajšem časi in je potreba po prisotnosti ega vedno pogostejša…

PREBERI VEČ »

Hiperstimulacija in trajajoči stres

Modrost pravi, da drevo ne more biti močnejše od svojih korenin. Dober sadjar bo zaviral in nadziral rast sadike, da tako doseže boljše razvijanje njenih korenin. S tem sicer zakasni prve sadeže in polno rodnost, a se mu…

PREBERI VEČ »

Odpor

Zavzetost in razmišljanje nam omogočita, da dejanje prevetrimo iz različnih zornih kotov. Odpor, ki se porodi v človeku, je navsezadnje nastal zaradi nenehnega boja praljudi, da bi preživeli. Tudi hoja v hrib pomeni za telo upiranje.

PREBERI VEČ »

Levi, desni ali odstavni pas?

Ob odločitvi, da bomo spoznali AEQ metodo®, se moramo zavedati, da je ta dolgoročno izkustveno učenje*, katerega namen je izboljšati komunikacijo med telesnim in zavestnim. Dolgoročno izkustveno učenje danes…

PREBERI VEČ »

Kaj je lastna, naša odgovornost

Človeka je oblikoval skozi boj za obstanek, ki je nastal zaradi pomanjkanja energije, in ne pomanjkanja časa; temu je prilagojeno telo tako po strukturi kot funkciji. O našem psihofizičnem počutju odločajo življenjski stil…

PREBERI VEČ »

Stres in kronične bolečine

Evstres je izraz za pozitiven stres, tisti, ki človeku ne škodi, ampak ga spodbuja in krepi. Lahko bi ga za primer povezali z vnetjem – brez določene stopnje vnetja telo namreč ne more delovati…

PREBERI VEČ »

Želja po reševanju težave

Morda začnemo ta vzorec omenjati, se pritoževati nad njim, ali ga začenjamo prepoznavati v drugih ljudeh. Nekako priplava na površje naše pozornosti in z njim začnemo vzpostavljati odnos. Pogosto privabimo učitelja…

PREBERI VEČ »

Proč s škodljivo rutino

Hkrati z rastjo samozavedanja se viša tudi samonadzor – izboljšamo nadzor nad svojim življenjem in stvarnejše presojamo realnost. Lastni jaz oklestimo nerealnih predstav, ki jih ta ima o sebi in okolju. Tako lahko pogledamo na svet z novimi.

PREBERI VEČ »

Če bi bil še enkrat otrok, bi …

Branje za močnejše živce: kako poteka samouničevanje z najboljšimi nameni? Podobnost z samouničevanjem v športni rekreaciji ni slučajna. Že v zgodnjem otroštvu ima nenadzorovan dostop do spleta in vse pogosteje…

PREBERI VEČ »

V gibanje si povrnimo otroškost

Svetovno znana specialistka za čustveno izobraževanje Debbie Ford v svoji uspešnici Zakaj dobri ljudje počnejo slabe stvari piše takole: »Najbolj mogočna delavnica, ki jo vodim, je tridnevni umik, ki sem ga poimenovala…

PREBERI VEČ »

Preberite še:

Preberite še: