ZNANSTVENE RAZISKAVE
Tukaj so objavljene raziskave izvedene z namenom ugotavljanja vpliva učenja AEQ metode na kronična in medicinsko nepojasnjena stanja sodelujočih na spletnih programih AEQ metode in AEQ dihanja.
S tem želimo dodati objektiven pogled in analizo sprememb, ki jih omogoča spoznavanje občutkov, občutenj, čustev, pravil in principov, ki so pomembni in potrebni za pravilno delovanje človeka in zmanjševanje vplivov senzorno-motorne amnezije in senzorno-motorne odtujitve.
- Sistematičnost in red raziskave zagotavljamo z izborom preverjenih vprašalnik. Vedno navedemo uporabljene vprašalnike, v literaturi so pa vedno navedeni avtorji vprašalnikov kot tudi znanstveni članki, ki dokazujejo veljavnost in zanesljivost vprašalnikov.
- Empiričnost. V naših raziskavah raziskujemo na osnovi udeležencev AEQ programov, ki jih vodi Aleš Ernst. Torej raziskave izhajajo iz opazovanj udeležencev. Ker imamo več raziskav, podatke lahko med seboj že primerjamo.
- Udeležence raziskave natančno opišemo z demografskimi podatki.
- Postavimo hipoteze.
- Podatke obdelamo z poznanimi statističnim programom, ki se uporablja po vsem svetu.
- Podatki so obdelani z zahtevanimi statističnimi metodami kot zahteva znanstveni pristop. Največkrat uporabljamo iskanje in preverjanje razlik med eno ali več grupami ter iskanje in preverjane povezav med proučevanimi dimenzijami. Vsi dobljeni podatki so preverjeni z ustreznimi statističnimi testi.
- Potrdimo ali zavrnemo hipoteze na osnovi podatkov in statističnih testov.
- Tako so naše raziskave narejene objektivno brez subjektivnih mnenj in vplivov.
- Jasnost in natančnost raziskave sta razvidni iz zaključnega poročila.
- Navajamo
Povzetek raziskave o učinkovitosti AEQ programov (2021-2022)
Raziskava je bila izvedena na programih, ki jih je izvajal Aleš Ernst, ustanovitelj AEQ metode in učitelj 5. stopnje AEQ metode. Zato rezultatov raziskave ne moremo posplošiti na AEQ programe, ki jih vodijo učitelji nižjih stopenj.
Zaključno poročilo o učinku sodelovanja v spletnih programih AEQ metode (2021-2022)
V nalogi smo preverjali razlike v dimenziji medicinsko nepojasnjena stanja (kronične bolečine) pred in po udeležbi na AEQ programu. Preverjali smo tudi, kakšne povezave ima navedena dimenzija glede na dimenzije vprašalnika spremembe v sistemski terapiji (glej spodaj).
Povzetek raziskave o spremembah v vedenju udeležencev po obisku treh AEQ programov (2021-2022)
Cilj kvalitativne raziskave, ki je potekala med aprilom 2022 in marcem 2023, je bil ugotovitiali in na kakšen način se je pri osebah, ki so se udeležile vsaj treh skupinskih programov AEQ–ja, spremenilo vedenje oz. odnos do sebe, vedenje v partnerskem odnosu…
Raziskava o spremembah v vedenju udeležencev po obisku treh AEQ programov (2021-2022)
Metoda AEQ, ki jo je razvil Aleš Ernst, je v Sloveniji prisotna od leta 2015, z njo pa se je srečalo na individualnih ter skupinskih programih pod vodstvom Aleša Ernsta več kot 10.000 oseb, pod vodstvom ostalih AEQ učiteljev pa čez 20.000 posameznikov.
Vpliv Hanna Somatic Education na ravni bolečin v križu in vratu
Cilj: Oceniti klinični učinek HSE na bolečine v križu in vratu, ter določiti razlike v bolečini, uporabo protibolečinskih tablet in število obiskov k zdravniku pred in po šestih mesecev HSE terapij.
Povzetek raziskave o učinkovitosti AEQ programov (2022-2023)
KLIKNITE TUKAJ ZA OGLED PDF-A
Zaključno poročilo o učinkovitosti AEQ programov, vodil Aleš Ernst (okt. 2022-avg.2023)
KLIKNITE TUKAJ ZA OGLED PDF-A
Zaključno poročilo o učinkovitosti AEQ programov, vodil Aleš Ernst (okt. 2023 – febr. 2024)
KLIKNITE TUKAJ ZA OGLED PDF-A