OSNOVE AEQ METODE

PRETEGOVANJE MIŠIC

Ločimo med pretegovanjem in zehanjem, ki je posebna oblika pretegovanja, kjer aktiviramo mišičevje ust, dihal in zgornjega dela hrbtenice. Običajno se zehanje aktivira hkrati s pretegovanjem v drugih delih telesa.

Preberi več »

ODPOR DO NAPREDKA

Zavestna odločitev pomeni, da gremo v dejanje, dejanje pa predstavlja akcijo, ki da rezultat. Akcija seveda izzove reakcijo, ki je tudi razlog za dejanje. Dejanje brez reakcije je neučinkovito…

Preberi več »

LUČ ZAVESTI

Zavest je aktivna in pasivna funkcija. Luči zavesti ne moremo kar tako prižgati, lahko pa jo večino časa usmerjamo kamor jo hočemo. Na splošno smo odprti, da vidimo in čutimo, kaj…

Preberi več »

AEQ METODA

Kronično bolečino lahko spremenimo in odpravimo šele z uvedbo sprememb, česar pa ne moremo storiti, če ne vemo, kaj delamo. Zamera, sovraštvo, samo pomilovanje, občutki krivde, jeza, potrtost…

Preberi več »

POSLEDICE RAZVOJA

Sprememba v materialni zrelosti se je zgodila prehitro in brez razvoja zavedanja, kako je med seboj povezan in pomemben sočasen razvoj materialne in čustvene zrelosti. Napredek materialne zrelosti je bil…

Preberi več »

ZORENJE V GLOBINO, KI DÁ ŠIRINO

Čustvena zrelost obeh staršev je pomembna predvsem zaradi zahtevnosti procesa odraščanja otroka. Ob rojstvu ima otrok zelo velik potencial in široke možnosti, kaj vse lahko postane. A če želi to postati, mora…

Preberi več »

BEGANJE MISLI

Psihologa iz Harvarda Matthew Killingsworth in Daniel Gilbert sta na iPhonu uporabila aplikacijo z imenom ”izmerite svojo srečo.” Na tisoče ljudi sta vprašala podobna vprašanja. V različnih delih dneva je aplikacija…

Preberi več »

ZAHTEVNOST CELOSTNE SPREMEMBE

Ohranitev določenega stanja v življenju, če le ni preveč slabo, je naloga podzavesti, ker je ohranitev obstoječega manj potratna kot sprememba. Pogosto ravno zato, da ne bi šli v spremembo ustvarimo primerno močno iluzijo, da…

Preberi več »

Osredotočenost

Če želimo na najbolj učinkovit način doseči željeni rezultat, mora veljati: Karkoli počne um, mora početi tudi telo, in obratno. Tako izkušnjo smo v življenju imeli že vsi, osredotočenost nam omogoča želeni rezultat našega…

Preberi več »

V spremembe s samoopazovanjem

Prvi korak do spremembe je samozavedanje. Opazujte se: svoje misli, strahove, prepričanja, navade, dejanja in tudi svoje nedelovanje. Položite se pod mikroskop. Večina nas verjame, da svoje življenje usmerjamo le mi sami, z lastnimi…

Preberi več »

Učinkovitost / neučinkovitost

Posledica večje urejenosti je večja učinkovitost. Posledica večje neurejenosti pa večja neučinkovitost. Prvo čutimo kot prijetno čustvo, ugodje in zadovoljstvo. Drugo pa neprijeten občutek, čustvo, ki odbija, jezo in nezadovoljstvo.

Preberi več »

Vloga čustvene zrelosti

Čustvena zrelost po AEQ metodi določa, kako močno in kompleksno čustvo lahko oseba sprejme ali izrazi ob ohranitvi primernega zavedanja in zavestnega nadzora, da lahko energijo čustva uporabi na način, ki…

Preberi več »

Zmanjševanje razdeljenosti

Delitev med telesnim in energetskim, ki jo v AEQ metodi® imenujemo senzorno-motorična amnezija, ni mogoče odpraviti samo z znanjem o telesnih procesih ter soodvisnostih uma in telesa. Znanje je površinski fenomen in pripada…

Preberi več »