Mnenje o seminarju AEQ odnosi osnovna stopnja, Anja Jaušovec

Dojemanje že večkrat slišanih stvari se z osebno rastjo bistveno povečuje. Vsaka beseda, vsaki stavek in neverbalna komunikacija dobiva novo sfero in se lepo sestavlja v skupno sestavljanko/sliko, ki jo s stalnim učenjem vedno spreminjamo. Z tokratnim seminarjem bistveno večji vpliv name kot na začetku, ko sem prihajala še le v stik z AEQ metodo.

Seminar je bil zame odlična povezava med spoznanji na začetnem seminarju AEQ metode 1.stopnje, nadaljevalnem seminarju AEQ dihanja 1.stopnje, mojim delom na sebi in delom s strankami. Vedno bolj si upaš slišano interpretirati, bolj spustiti k sebi in s tem nekaj narediti. Ne poskušaš s povedanim potovati v žrtev in iskati izgovore, zakaj pa morda ni vse tako kot je bilo povedano. Dovoliš si, da so spoznanja prvi korak k spremembi sebe, svojih odnosov in okolice, s tem ko spoznaš svojo preteklost in njen vpliv na sedanjost.

Ugotovitve, zakaj tako delujem kot delujem postajajo bolj čiste in zdaj vem kaj z njimi narediti. Razumem, da imam škarje in platno v svojih rokah v sedanjosti in da lahko spreminjam svojo usodo, ne glede na to kakšna je bila moja preteklost. Po seminarju tudi bolj razumem, da ni dovolj, da se vsega samo zavedam in razumem, ampak kako pomembno je, da v moji podzavesti spreminjam te vzorce, ki jih še kako dobro razumem, a če jih ne spreminjam ne naredim napredka.

Na seminarju z Aleševimi besedami ob pravem trenutku sem videla, da moje delovanje, moji vzorci za katere sem mislila, da so že vsaj delno urejeni, še vedno na neverbalni komunikaciji polzijo v podzavestni odziv. Ko sem v „nelagodni“ situaciji, ko ne morem v celoti nadzorovati svojega odziva, se vklopijo moji „obrambni mehanizmi“, kateri so mi znani in po katerih delujem v avtomatizmu.

Velik napredek pri sebi opažam, da vedno bolj polzim v žensko delovanje. Bolj sem zavestna, da zaznam kdaj želim preveč v moško delovanje in bolj kot sem parasimpatična bolj to opazim. Opazujem pa tudi, da ko je stvari preveč v določenem časovnem obdobju težje delujem kot ženska. Predvsem v poslu, ko je določena mera delovanja po levi možganski hemisferi nujno potrebna opazim, da me lahko hitro zanese, da ne znam stopiti nazaj v delovanje po desni možganski hemisferi.

Spoznanja na seminarju so mi zgoraj opisane situacije dobro razjasnile, tako da lahko naučeno dobro vpletam v svoj partnerski odnos. Oba s partnerjem z delom na sebi počasi, a vztrajno menjujeva vloge v najinem odnosu za vse večji balans v partnerskem odnosu. Več pozornosti in časa namenjenega partnerskem odnosu prinaša vse večji tudi osebni napredek posameznika, partner nam je lahko odlično ogledalo, če le želimo pogledati vanj.

Z mojo novo vlogo, ki jo dobivam v življenju dobivam nov izziv, kako svojo hčerko naučiti biti ženska in ji predati dobre temelje. Vesela sem, da sem se podala na AEQ pot, saj samo tako bova lahko s partnerjem dala svojim potomcem dobre temelje.

Hvala Aleš za nova spoznanja in odlično odskočno desko za naprej.

ANJA JAUŠOVEC, učiteljica AEQ®metode osnovne stopnje, AEQ® dihanja osnovne stopnje, AEQ® odnosov osnovne stopnje

Preberite še: